The KTS101B225K43N0T00 is a multilayer ceramic chip capacitor.
Parametrics
KTS101B225K43N0T00 absolute maximum ratings: (1)Category Temperature Range -55 to +125C; (2)Rated Voltage Range 25, 50, 100, 250Vdc; (3)Rated Capacitance Range 0.033 to 33MF; (4)Rated Capacitance Tolerance K (P10%) , M (P20%); (5)Temperature Characteristics: X5R, X7R; (6)Rated Ripple Current: See No.5 on the following table.
Features
Diagrams
 KTS101B684K31N0T00 |
 CAP CER 0.68UF 100V 10% X7R 1206 |
 Data Sheet |
 KTS101B685K55F0T00 |
 CAP CER 6.8UF 100V 10% X7R 2220 |
 Data Sheet |
 KTS1C1S250 |
 Other |
 Negotiable |
 KTS101B475K43N0T00 |
 CAP CER 4.7UF 100V 10% X7R 1812 |
 KTS101B335K43N0T00 |
 CAP CER 3.3UF 100V 10% X7R 1812 |
 KTS101B225K32N0T00 |
 CAP CER 2.2UF 100V 10% X7R 1210 |